اخبار اخبار

«بازگشت

نحوه ثبت نام کارت دانشجویی خرید کتاب از نمایشگاه کتاب تهران وابسته به وزارت ارشاد

با ادامه مشکلات فنی سایت قبلی/

سایت ثبت نام کارت دانشجویی خرید کتاب از نمایشگاه تهران تغییر کرد

http://www.mehrnews.com/detail/News/2032453

در حالی که مشکلات فنی سایت اعلام شده قبلی ثبت نام دانشجویان برای دریافت کارت 50 هزار تومانی خرید کتاب از نمایشگاه تهران همچنان باقی است، سایت جدیدی برای این کار طراحی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسئولان معاونت فرهنگی وزارت ارشاد امسال هم در نمایشگاه کتاب تهران، یارانه‌ای را برای تهیه منابع مورد نیاز دانشجویان اختصاص داده‌اند که قرار است به 400 هزار نفر از دانشجویان و طلاب تعلق گیرد.

قرار است این یارانه در ایام نمایشگاه و به صورت بُن کارت خرید کتاب در اختیار متقاضیانی که برای دریافت آن ثبت نام کرده‌اند، قرار گیرد که اعتبار آن نیز برای هر دانشجو و طلبه 500 هزار ریال است که 250 هزار ریال آن را فرد متقاضی و 250 هزار ریال دیگر را معاونت فرهنگی وزارت ارشاد تامین می‌کند.

بر اساس اعلام محمدمهدی انصاری، مدیر کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی نمایشگاه کتاب تهران دانشجویان برای ثبت نام باید به سایتwww.ketabkhaneh.ir مراجعه کنند که البته تا زمان مخابره این گزارش، دسترسی به این سامانه مسدود است. انصاری روز گذشته دلیل این مسئله را فنی اعلام کرده و گفته بود طی ساعات آتی این مشکل برطرف می‌شود.

وی البته گفته بود با توجه به بازه زمانی اندک برای ثبت نام (24 تا 31 فروردین) در صورت ادامه مشکل فنی سایت، مهلت ثبت نام برای دریافت کارت دانشجویی خرید کتاب از نمایشگاه قطعاً تمدید خواهد شد.

حال و با ادامه مشکلات فنی، وبسایت جدیدی برای ثبت نام جهت دریافت کارت دانشجویی خرید کتاب طراحی شده که نشانی آنhttp://www.tibf.net/ است و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به این سایت، نسبت به ثبت تقاضای خود برای دریافت این بُن کارت‌ها اقدام کنند. وبسایت جدید تا زمان مخابره این گزارش با اکثر مرورگرها از جمله اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس و موزیلا قابل دسترس است.

همچنین مهلت ثبت نام برای دریافت این بُن کارت‌ها که پیشتر 31 فروردین اعلام شده بود، تا 6 اردیبهشت تمدید شده است.

در همین حال محمدرضا حاتمی، مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر لزوم حمایت از دانشجویان در خرید منابع مورد نیازشان از نمایشگاه کتاب تهران به صورت یارانه‌ای گفت: اگر وزارت ارشاد بتواند از دولت، بودجه‌ای را به همین منظور بگیرد، این اقدام بسیار خوبی خواهد بود.

وی افزود: با توجه به گرانی کاغذ که قیمت کتاب‌ها را بالا برده، قطعاً ناشران هم از این کار استقبال خواهند کرد و ناملایماتی که از همین بخش در سال گذشته با آن دست به گریبان بودند، کاسته خواهد شد و ضمن اینکه خود به خود میزان خرید از نمایشگاه هم بالا خواهد رفت.

حاتمی گفت: ما به عنوان مسئولان تشکلی که ناشران دانشگاهی را نمایندگی می‌کند، متقاضی این هستیم که بُن خرید کتاب به دانشجویان داده شود تا بتوانند کتاب‌های مورد نیازشان را از نمایشگاه تهیه کنند.

مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی اضافه کرد: تا جایی که یادم است سال گذشته 100 هزار تومان بُن خرید کتاب به هر دانشجو داده می‌شد که 50 درصد آن را خود وی و 50 درصد آن را ارشاد تامین می‌کرد.

 

نظر
لینک مطلب :